Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Manewry strażackie 2017

Manewry strażackie 2017

Dnia 25 maja na terenie Nadleśnictwa Gostynin w Leśnictwach Studzianka i Olszyny odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe z ochrony przeciwpożarowej lasu zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Płocku przy udziale pobliskich Ochotniczych Straży Pożarnych.

Celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie możliwości taktycznych sił i środków PSP i OSP oraz doskonalenie umiejętności dowódczej PSP oraz służb leśnych w warunkach symulowanego pożaru.

Podczas ćwiczeń sprawdzono umiejętności dostarczania wody na duże odległości przy uwzględnieniu warunków terenowych oraz posiadanego sprzętu przy założeniu utrzymania ciągłości podawania wody. Przeprowadzono pokaz przerzynki drewna.

Ćwiczenia te doskonalą umiejętności przewidywania rozwoju pożaru przy pożarach kompleksów leśnych, sprawdzają skoordynowanie i stan gotowości jednostek bojowych oraz prawidłowości planów obrony obszarów leśnych. Szybka reakcja i dyscyplina pozwalają na podjęcie akcji gaszenia, by pożar nie rozprzestrzeniał się na dalsze tereny. Pożary powodują duże straty materialne oraz znaczne szkody w środowisku.

 

Tekst i zdjęcia - Bartosz Bittner