Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Szachowe Mistrzostwa Leśników RDLP w Łodzi 2017

17 czerwca w Nadleśnictwie Gostynin odbyły się „Szachowe Mistrzostwa Leśników RDLP w Łodzi 2017".

17 czerwca w Nadleśnictwie Gostynin odbyły się „Szachowe Mistrzostwa Leśników RDLP w Łodzi 2017". Mistrzostwa zorganizował klub szachowy „GOSTMAT" Gostynin oraz Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Płocku. Honorowy Patronat nad zawodami objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin.

W zawodach łącznie udział wzięło 14 szachistów, reprezentujących Nadleśnictwa Gostynin, Płock, Poddębice i Smardzewice oraz pracownik Kampinoskiego Parku Narodowego.

W ramach mistrzostw rozegrano turniej szachów szybkich i turniej szachów błyskawicznych.

Turniej szachów szybkich rozegrano system kołowym (każdy z każdym), tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika. W turnieju zwyciężył z kompletem punktów szachista – leśnik z Nadleśnictwa Poddębice: Roman Godlewski. Drugie miejsce zajął pracownik Nadleśnictwa Płock – Adam Iller. Trzecie miejsce zajął pracownik Nadleśnictwa Gostynin – Waldemar Dudziński.

Turniej szachów błyskawicznych rozegrano również systemem kołowym, tempo gry wynosiło 5 minut na partię dla zawodnika. W turnieju zwyciężył Roman Godlewski (Nadleśnictwo Poddębice), drugie miejsce zajął Waldemar Dudziński (Nadleśnictwo Gostynin), trzecie miejsce zdobył Wiesław Hernoga (Nadleśnictwo Smardzewice).

Podczas oficjalnego zakończenia mistrzostw najlepsi zawodnicy odebrali puchary i gratulacje od Pana Marka Miścierewicza Z-cy Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Łodzi oraz Jacka Liziniewicza Nadleśniczego Nadleśnictwa Gostynin i jednocześnie Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Płocku.