Web Content Display Web Content Display

edukacja-obiekty

Zachęcamy do spacerów po naszych ścieżkach przyrodniczo - leśnych:

  • Ścieżka  „Lucień"

Trasa przygotowana na południowo-zachodnim brzegu jeziora Lucień, w malowniczo położonych i bogatych pod względem przyrodniczym drzewostanach, w dużej części pochodzenia naturalnego. Ścieżka przebiega przez dawny zespół parkowy, droga wytyczona wśród lasów, swój koniec ma nad jeziorem Lucień.

  • Ścieżka „Pagórek"

Powstała w celu przybliżenia wszystkim zainteresowanym zagadnień związanych z gospodarką leśną i specyfiką pracy leśników. Zlokalizowana blisko siedziby Nadleśnictwa, w kompleksie leśnym o nazwie Pagórek. Ścieżkę można zwiedzić zarówno na pieszo, jak i na rowerze.

 

Ważną rolę edukacyjną pełni również Szkółka leśna w Choinku. Tutaj odwiedzający mogą dowiedzieć się jak wygląda cykl życia drzewa. Można także uzyskać  informację jak dużo pracy wymaga wyhodowanie sadzonki, z której później wyrasta las.

 

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Uroczystość odsłonięcia pomnika INKI

Uroczystość odsłonięcia pomnika INKI

Delegacja Nadleśnictwa Gostynin wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika sanitariuszki Danuty Siedzikówny "Inki", która odbyła się w niedzielę 11 czerwca br. na terenie Nadleśnictwa Browsk.

Pomnik jest hołdem dla młodej dziewczyny, która oddała swe życie walcząc o niepodległą Polskę. Symboliczne jest usytuowanie pomnika -  w miejscowości Gruszki, skąd Inka pochodziła.

Obchody uroczystości składały się z trzech części. Pierwsza była część muzyczna - koncert Panny Wyklęte. Następnie odbyła się msza polowa. Odsłonięcie pomnika przed siedzibą Nadleśnictwa Browsk zakończyło uroczystości.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

 

Zdjęcia Sławomir Waćkowski