Web Content Display Web Content Display

edukacja-obiekty

Zachęcamy do spacerów po naszych ścieżkach przyrodniczo - leśnych:

  • Ścieżka  „Lucień"

Trasa przygotowana na południowo-zachodnim brzegu jeziora Lucień, w malowniczo położonych i bogatych pod względem przyrodniczym drzewostanach, w dużej części pochodzenia naturalnego. Ścieżka przebiega przez dawny zespół parkowy, droga wytyczona wśród lasów, swój koniec ma nad jeziorem Lucień.

  • Ścieżka „Pagórek"

Powstała w celu przybliżenia wszystkim zainteresowanym zagadnień związanych z gospodarką leśną i specyfiką pracy leśników. Zlokalizowana blisko siedziby Nadleśnictwa, w kompleksie leśnym o nazwie Pagórek. Ścieżkę można zwiedzić zarówno na pieszo, jak i na rowerze.

 

Ważną rolę edukacyjną pełni również Szkółka leśna w Choinku. Tutaj odwiedzający mogą dowiedzieć się jak wygląda cykl życia drzewa. Można także uzyskać  informację jak dużo pracy wymaga wyhodowanie sadzonki, z której później wyrasta las.

 

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Odejście na emeryturę naszej Głównej Księgowej

Odejście na emeryturę naszej Głównej Księgowej

Po 39 latach oddanej służby Lasom Państwowym w dniu 27 września, uroczyście pożegnaliśmy naszą główną księgową Hannę Kwiatkowską, która przeszła na emeryturę.

Pani Hania związana była z Nadleśnictwem Gostynin od 1986 roku pełniąc stanowiska księgowej i głównej księgowej.

Pani Hania, jako główna księgowa  była dla nas ogromnym wsparciem merytorycznym ze względu na wiedzę i doświadczenie w pracy.

W imieniu wszystkich pracowników Nadleśnictwa Gostynin chcieliśmy jeszcze raz podziękować za czas poświęcony nadleśnictwu i jego załodze oraz życzyć wszystkiego najlepszego podczas zasłużonej emerytury