Web Content Display Web Content Display

edukacja-obiekty

Zachęcamy do spacerów po naszych ścieżkach przyrodniczo - leśnych:

  • Ścieżka  „Lucień"

Trasa przygotowana na południowo-zachodnim brzegu jeziora Lucień, w malowniczo położonych i bogatych pod względem przyrodniczym drzewostanach, w dużej części pochodzenia naturalnego. Ścieżka przebiega przez dawny zespół parkowy, droga wytyczona wśród lasów, swój koniec ma nad jeziorem Lucień.

  • Ścieżka „Pagórek"

Powstała w celu przybliżenia wszystkim zainteresowanym zagadnień związanych z gospodarką leśną i specyfiką pracy leśników. Zlokalizowana blisko siedziby Nadleśnictwa, w kompleksie leśnym o nazwie Pagórek. Ścieżkę można zwiedzić zarówno na pieszo, jak i na rowerze.

 

Ważną rolę edukacyjną pełni również Szkółka leśna w Choinku. Tutaj odwiedzający mogą dowiedzieć się jak wygląda cykl życia drzewa. Można także uzyskać  informację jak dużo pracy wymaga wyhodowanie sadzonki, z której później wyrasta las.

 

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Posiedzenie Rady Społeczno - Naukowej LKP

Posiedzenie Rady Społeczno - Naukowej LKP

We wtorek 25 lutego odbyło się tegoroczne posiedzenie Rady Społeczno - Naukowej LKP "Lasy Gostynińsko - Włocławskie".

Gospodarzem narady było Nadleśnictwo Łąck. Nadleśniczowie nadleśnictw wchodzących w skład LKP "Lasy Gostynińsko-Włocławskie" przedstawili członkom rady wykonane w 2013r. i planowane na 2014r. zadania z zakresu gospodarki leśnej, inwestycji i edukacji leśnej. Ważnym punktem było omówienie zagrożenia drzewostanów od szkodników pierwotnych sosny w obszarze występującego na obszarze Nadleśnictw Gostynin i Włocławek, w tym planowanych do wykonania w 2014r. zabiegów agrolotniczych. Członkowie rady zajęli sie również tematem nowelizacji Ustawy o lasach.