Asset Publisher Asset Publisher

Back

Mistrzostwa Polski Leśników w szachach

Z dniach od 23 do 26 lutego 2014r. w Kistowie (RDLP Gdańsk, N-ctwo Lipusz) odbyły się XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Leśników w szachach. W zawodach uczestniczyło 50 szachistów z Polski, Węgier i Rumunii. RDLP w Łodzi na zawodach reprezentowali pracownicy z N-ctwa Gostynin – Dudziński Waldemar, N-ctwa Płock – Iller Adam, N-ctwa Poddębice – Godlewski Roman oraz N-ctwa Przedbórz – Gaj Jarosław.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw zwyciężył szachista - leśnik z Węgier Jozsef Nemeth. Drugie miejsce zajął Tadeusz Walczak z RDLP Toruń, a trzecie miejsce zdobył Roman Godlewski z RDLP Łódź (N-ctwo Poddębice). Pozostali gracze z RDLP w Łodzi zajęli miejsca w drugiej dziesiątce: Dudziński Waldemar – 12, Gaj Jarosław – 18, Iller Adam – 20.

W rywalizacji drużynowej brało udział  21 zespołów. Najlepszą okazała się drużyna z Węgier, która zgromadziła na swym koncie  16,5 pkt. (Nemeth 9,0 pkt, Papp 7,5 pkt.). Drugie miejsce zajął zespół RDLP w Łodzi z dorobkiem 14,0 pkt. (Godlewski 7,5 pkt, Dudziński 6,5 pkt.). Trzecie miejsce z dorobkiem również 14,0 pkt. zdobyli szachiści z RDLP w Olsztynie (Klimek 7,0 pkt, Dziadoń 7,0 pkt.). O srebrnym medalu dla RDLP w Łodzi zadecydowało wyższe miejsce Godlewskiego w klasyfikacji indywidualnej.