Nadleśnictwo Gostynin wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi. Składa się z dwóch obrębów leśnych: Gostynin i Duninów.

Polen gehört in Bezug auf die Waldfläche zur europäischen Spitze. Diese nimmt mit 9,1 Mio. ha 29,2 % der Gesamtfläche ein. Die Mehrheit der Wälder sind Staatseigentum, das durch den Staatsforstbetrieb „Lasy Państwowe" („Staatsforste") (PGL LP) verwaltet wird.

Der Staatsforstbetrieb „Lasy Państwowe" ist das größte Unternehmen auf der Ebene der staatlichen Forstverwaltung in der Europäischen Union. Er wird in diesem Jahr 90 Jahre alt.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Szachowe Mistrzostwa Leśników RDLP w Łodzi 2017

17 czerwca w Nadleśnictwie Gostynin odbyły się „Szachowe Mistrzostwa Leśników RDLP w Łodzi 2017".

17 czerwca w Nadleśnictwie Gostynin odbyły się „Szachowe Mistrzostwa Leśników RDLP w Łodzi 2017". Mistrzostwa zorganizował klub szachowy „GOSTMAT" Gostynin oraz Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Płocku. Honorowy Patronat nad zawodami objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin.

W zawodach łącznie udział wzięło 14 szachistów, reprezentujących Nadleśnictwa Gostynin, Płock, Poddębice i Smardzewice oraz pracownik Kampinoskiego Parku Narodowego.

W ramach mistrzostw rozegrano turniej szachów szybkich i turniej szachów błyskawicznych.

Turniej szachów szybkich rozegrano system kołowym (każdy z każdym), tempo gry wynosiło 15 minut dla zawodnika. W turnieju zwyciężył z kompletem punktów szachista – leśnik z Nadleśnictwa Poddębice: Roman Godlewski. Drugie miejsce zajął pracownik Nadleśnictwa Płock – Adam Iller. Trzecie miejsce zajął pracownik Nadleśnictwa Gostynin – Waldemar Dudziński.

Turniej szachów błyskawicznych rozegrano również systemem kołowym, tempo gry wynosiło 5 minut na partię dla zawodnika. W turnieju zwyciężył Roman Godlewski (Nadleśnictwo Poddębice), drugie miejsce zajął Waldemar Dudziński (Nadleśnictwo Gostynin), trzecie miejsce zdobył Wiesław Hernoga (Nadleśnictwo Smardzewice).

Podczas oficjalnego zakończenia mistrzostw najlepsi zawodnicy odebrali puchary i gratulacje od Pana Marka Miścierewicza Z-cy Dyrektora ds. Gospodarki Leśnej RDLP w Łodzi oraz Jacka Liziniewicza Nadleśniczego Nadleśnictwa Gostynin i jednocześnie Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Płocku.